TopMenu

October 20,2019

2016 BUH Foundation Monthly Lottery Winners

Early Bird Winner

  • Melvin Rose of Cochin (Ticket #0756)

Prize details: $1,000 cash

Previous Purchaser Winner

  • Theresa Ann Pirot of Cochin (Ticket #0787)

Prize details: $1,000 cash

April Winners

  • Emily Clark of North Battleford (Ticket #0546)

Prize details: $1,000

  • Gordon Munn of North Battleford (Ticket #1022)

Prize details: $600

  • Pat Shubert of Turtleford (Ticket #0063)

Prize details: $400

  • Bonnie Turner of North Battleford (Ticket #1160)
  • Carol Slater of Unity (Ticket #0833)
  • Gloria Fehr of North Battleford (Ticket #0096)
  • Wayne Cook of North Battleford (Ticket #0389)
  • Gaston Haegebaert of North Battleford (Ticket #0233)
  • Dorothy Edworthy of North Battleford (Ticket #0939)
  • Lori Svobod of St. Walburg (Ticket #0479)
  • Pat Shubert of Turtleford (Ticket #0063)
  • Caroll Spence of Turtleford (Ticket #0540)
  • Patricia Zulynik of North Battleford (Ticket #1132)

Prize details: $200

May Winners

  • Colleen Haniak of Goodsoil (Ticket #1112)

Prize details: $1,000

  • Morris Zayac of North Battleford (Ticket #0610)

Prize details: $600

  • Verna Patterson of North Battleford (Ticket #0807)

Prize details: $400

  • Lionel Godbout (Ticket #0094)
  • Cameron Sternig of Battleford (Ticket #1093)
  • Maurice Nachtegaele of North Battleford (Ticket #0163)
  • Bob McKay of North Battleford (Ticket #1259)
  • Edith Lockhart of North Battleford (Ticket #1020)
  • Lane Kachur of Saskatoon (Ticket #0498)
  • Norma Assmus of North Battleford (Ticket #0924)
  • Heather Macnab of North Battleford (Ticket #0206)
  • Don Paulow of Hafford (Ticket #0927)
  • Raymond Stebanuk of Battleford (Ticket #0368)

Prize details: $200

June Winners

  • Annette Jangula of North Battleford (Ticket # 1191)

Prize details: $1000

  • Gabriele Trotzuk of St. Walburg (Ticket # 0544)

Prize details: $600

  • Phyllis Wilkins of North Battleford (Ticket # 0808)

Prize details: $400

  • Sharon Gray of North Battleford (Ticket # 0965)
  • Jeannine Beloin of North Battleford (Ticket # 0112)
  • Lawrence Oborowsky of Denholm (Ticket # 0229)
  • Jeannine Paron of Cut Knife (Ticket # 0347)
  • Roger Simon of Battleford (Ticket # 0362)
  • Jeanette Gessner of North Battleford (Ticket # 0002)
  • Donald Haffermehl of Biggar (Ticket # 0161)
  • Joanne Griffith of Norquay (Ticket # 1075)
  • Doug Dunlop of Battleford (Ticket # 0883)
  • Gisele Casavant of North Battleford (Ticket # 0171)

Prize details: $200

July Winners

  • Joan Lacoursiere of Delmas (Ticket # 0790)

Prize details: $1000

  • Lane Kachur of Saskatoon (Ticket # 0497)

Prize details: $600

  • Bernard Gregoirie of North Battleford (Ticket # 0985)

Prize details: $400

  • Linda Gelinas of Battleford (Ticket # 0373)
  • Maureen Charpentier of North Battleford (Ticket # 0637)
  • Raphael Kalichuk of North Battleford (Ticket # 0143)
  • Wilfred Perlinger of Battleford (Ticket # 0192)
  • Maymie Nordgren of Glaslyn (Ticket # 0548)
  • Maxine Beardsworth c/o Bremax of North Battleford (Ticket # 0047)
  • Lynn (Margery) McLean of North Battleford (Ticket # 0741)
  • Norman Fedun of North Battleford (Ticket # 0366)
  • Alma Griesen of Saskatoon (Ticket # 0294)
  • Doreen Gagnon of Meadow Lake (Ticket # 0613)

Prize details: $200

August Winners

  • Mary Krysak of Hafford (Ticket # 0714)

Prize details: $1000

  • Winona Roberts of North Battleford (Ticket # 0124)

Prize details: $600

  • Dawne Tokaryk of North Battleford (Ticket # 0218)

Prize details: $400

  • Joanne Beloin of North Battleford (Ticket # 1068)
  • Lavern Brown of Biggar (Ticket # 0826)
  • Maureen Charpentier of North Battleford (Ticket # 0637)
  • Linda Bomok of North Battleford (Ticket # 0364)
  • Maurice Nachtegaele of North Battleford (Ticket # 0163)
  • Kevin O’Driscoll of Cando (Ticket # 0616)
  • Nat Swachyn of North Battleford (Ticket # 0413)
  • Katherine Campbell of Wilkie (Ticket # 0142)
  • Margaret Arsenault of Medstead (Ticket # 0387)
  • Elsie Voegeli of North Battleford (Ticket # 1199)

Prize details: $200

September Winners

  • Jack Day of Cochin (Ticket #: 0262)

Prize details: $1000

  • Barb Schell of North Battleford (Ticket #: 0669)

Prize details: $600

  • Terry Carlton of Baldwinton (Ticket #: 1080)

Prize details: $400

  • Shurman Bohes of Battleford (Ticket #: 0824)
  • Don Tkachuk of Hafford (Ticket #: 0030)
  • Rachall Fenrich of Wilkie (Ticket #: 0798)
  • Ray Neurauter of Spiritwood (Ticket #: 0643)
  • Merrill Miller of North Battleford (Ticket #: 0150)
  • Marge Baillargeon of North Battleford (Ticket #: 0662)
  • Eugene Oborowsky of North Battleford (Ticket #: 0766)
  • Tammy Greenwald of Battleford (Ticket #: 1057)
  • Jeannine Beloin of North Battleford (Ticket #: 0112)
  • Elaine Nychyk of North Battleford (Ticket #: 0319)

Prize details: $200

October Winners

  • Caden Weber of Battleford (Ticket #: 0404)

Prize details: $1000

  • Shirley Goyan of Mayfair (Ticket #: 0708)

Prize details: $600

  • Mary Kamineski of Battleford (Ticket #: 0702)

Prize details: $400

  • Therese Bossaer of North Battleford (Ticket #: 0983)
  • Murray Wickstrand of North Battleford (Ticket #: 1170)
  • Nick Sanoy of North Battleford (Ticket #: 0815)
  • Andrew Douville of Delmas (Ticket #: 0805)
  • Roberta McKee of Turtleford (Ticket #: 0953)
  • Dennis Elliott of Edam (Ticket #: 1163)
  • Laurette Eischen of Meota (Ticket #: 0426)
  • Allan Kinzel of Codette (Ticket #: 0252)
  • Eva Wisner of North Battleford (Ticket #: 0344)
  • Brenda Misfeldt of Saskatoon (Ticket #: 0121)

Prize details: $200

November Winners

  • Diane Gabruch of North Battleford (Ticket #: 1028)

Prize details: $1000

  • Barbara Johnson of Edam (Ticket #: 0087)

Prize details: $600

  • Theresa Kolberg of North Battleford (Ticket #: 0736)

Prize details: $400

  • Hubert Karstens of Wilkie (Ticket #: 0391)
  • Twin City Medical of North Battleford (Ticket #: 0048)
  • Lana Desmarais of Cut Knife (Ticket #: 1001)
  • Sandra Knowles of Rockhaven (Ticket #: 1100)
  • Raymond Stebanuk of Battleford (Ticket #: 0368)
  • Cam Sternigs of Battleford (Ticket #: 1093)
  • Leonard Pylypow of Glaslyn (Ticket #: 0471)
  • Orville McCoy of Cut Knife (Ticket #: 0804)
  • Penni Clarke of North Battleford (Ticket #: 1186)
  • Rose Bezmutko of Hafford (Ticket #: 0285)

Prize details: $200

December Winners

  • Dianna Irvine of North Battleford (Ticket #: 1167)

Prize details: $1000

  • Clarence Fendelet of Shellbrook (Ticket #: 0132)

Prize details: $600

  • Irene Bohun of North Battleford (Ticket #: 1211)

Prize details: $400

  • Greg Allen of Debden (Ticket #: 0802)
  • Pearl Folkersen of North Battleford (Ticket #: 1165)
  • LeeAnn Good of North Battleford (Ticket #: 0091)
  • John Joa of St. Walburg (Ticket #: 0271)
  • Joan Hopkins of Wilkie (Ticket #: 0116)
  • Dorian Wintonyk of North Battleford (Ticket #: 1148)
  • Marjorie Morrison of North Battleford (Ticket #: 0912)
  • Darren Berg of North Battleford (Ticket #: 1194)
  • Two-2-Go of Battleford (Ticket #: 0369)
  • Joan Bunce of North Battleford (Ticket #: 0525)

Prize details: $200

January 2017 Winners

  • BUH Medical Imaging of North Battleford (Ticket #: 0677)

Prize details: $1,000

  • William Dewan of Battleford (Ticket #: 0693)

Prize details: $600

  • Roddy Whitwell of North Battleford (Ticket #: 0549)

Prize details: $400

  • Donna Huot of Battleford (Ticket #: 0956)
  • Maxine Hoffman of Battleford (Ticket #: 0667)
  • Linda Koch of Battleford (Ticket #: 0703)
  • Gwen Wood of Maymont (Ticket #: 0585)
  • Rudy G Weber of Wilkie (Ticket #: 0814)
  • Murray Cheyne of Battleford (Ticket #: 0640)
  • Eva Rayer of Battleford (Ticket #: 0452)
  • Donald V Martfeld of Luseland (Ticket #: 0376)
  • Holiday Hunnies of Battleford (Ticket #: 0800)
  • Velma Liick of Medstead (Ticket #: 0123)

Prize details: $200

February 2017 Winners

  • Arlene Russell-Traves of North Battleford (Ticket #: 0018)

Prize details: $1,000

  • Margaret Westwood of Battleford (Ticket #: 0854)

Prize details: $600

  • Joan Veikle of Cut Knife (Ticket #: 0811)

Prize details: $400

  • Cletus Scherman of Battleford (Ticket #: 0482)
  • Theresa Ann Pirot of Cochin (Ticket #: 0787)
  • Brenda Friedt of North Battleford (Ticket #: 0214)
  • Heidi Ripka of Battleford (Ticket #: 0837)
  • Bob MacKay of North Battleford (Ticket #: 1259)
  • Rachael Fenrich of Wilkie (Ticket #: 0798)
  • Granny’s Group of North Battleford (Ticket #: 0977)
  • Gordon Munn of North Battleford (Ticket #: 1023)
  • Robert Steeg of Biggar (Ticket #: 0359)
  • Gloria Oborowsky of Battleford (Ticket #: 0767)

Prize details: $200

March 2017 Winners

  • Marie Van Dijk of North Battleford (Ticket #: 0265)

Prize details: $1,000 cash

  • Roy Olson of Wilkie (Ticket #: 0987)

Prize details: $600 cash

  • Elaine Woloshyn of Mayfair (Ticket #: 0997)

Prize details: $400 cash

  • Lorraine Neville of Battleford (Ticket #: 1238)
  • Bill Halewich of Battleford (Ticket #: 1099)
  • J. Dianne Michaud of North Battleford (Ticket #: 0021)
  • Dorothy Edworthy of North Battleford (Ticket #: 0939)
  • Ilene Wettergreen of North Battleford (Ticket #: 1254)
  • Bill & Don’s Men’s Wear & Shoes of North Battleford (Ticket #: 0913)
  • Linda Houk of Battleford (Ticket #: 0871)
  • Jerry McGrath of North Battleford (Ticket #: 0576)
  • Helen Wick of North Battleford (Ticket #: 0679)
  • Re/Max of the Battlefords, Agents & Staff of North Battleford (Ticket #: 1236)

Prize details: $200 cash

 

Comments are closed.

Copyright 2000-2015 Infinite Gravity® Digital Media Ltd.

Infinite Gravity® is a registered trademark of Infinite Gravity Digital Media Ltd. The Home Lottery News™ is a trademark of Infinite Gravity® Digital Media Ltd.

Web site design and development by Infinite Gravity Digital Media.